BMW M5 (F90): duży silnik, duży przyrost

Nowe BMW M5 obiecuje moc i dynamikę nawet, kiedy stoi nieruchomo. Nowy model „M5 First Edition”, limitowany do 400 jednostek, ma już standardowo 600 KM i 750 Nm momentu obrotowego i po raz pierwszy w historii M5tka posiada napęd na wszystkie koła. Tuning silnika BMW od DTE Systems pokazuje, jaki potencjał wciąż kryje się w dużym V8 bi-turbo.

Ogromny z wyglądu i jednocześnie elegancki – limitowane M5 First Edition zostało wystawione na próbę. Nowe PowerControl RX do wysokowydajnych silników został zamontowany pod wydłużoną maską bawarskiego samochodu sportowego. Wyższa moc i moment obrotowy dostępne są natychmiast po instalacji, a wynik jest co najmniej zaskakujący.

Mercedes A35 AMG w DTE Systems

Tuning silnika: więcej mocy dla BMW M5

Dzięki tuningowi DTE, 4,4-litrowy 8-cylindrowy TwinPower Turbo otrzymuje aż o +70 KM więcej mocy i +85 Nm większy moment obrotowy pod maską. Tuning jest połączony z centralnymi czujnikami sterowania silnikiem, w tym ciśnieniem doładowania, ciśnieniem kolektora dolotowego oraz wałka rozrządu. Przychodzące sygnały są rejestrowane, optymalizowane i przekazywane do jednostki sterującej BMW.

PedalBox+: (jeszcze) lepsze przyspieszenie

BMW M5 przyspiesza od 0 do 100 km / h w około 3,3 sekundy. Po montażu PedalBox ta wartość zdaje się, że jest już przeszłością. Dzięki trzem wstępnie ustawionym programom „Sport”, „Sport +”, „City” ”, modyfikacja pedału przyspieszenia jest gotowa do natychmiastowego użycia. Czy to w ruchu miejskim, czy na autostradzie: PedalBox zapewnia dynamiczną reakcję przepustnicy i znacznie większą przyjemność z jazdy w każdej sytuacji na drodze – zgodnie z mottem bawarskiego producenta.

PowerControl oraz PedalBox można kontrolować zarówno za pomocą przycisków na modułach, jak i za pomocą aplikacji na smartfony. Modyfikację od DTE można dzięki temu łatwo włączać i wyłączać, a przede wszystkim zmieniać programy oraz ich nastawy.

Chiptuning za pomocą PowerControl RX

Najważniejsze dane w pigułce

BMW M5 (F90) // 600KM i 750Nm

>> Moc 670 KM (+ 70 KM)
>> Moment obrotowy 835Nm (+85 Nm)

PowerControl RX

• Więcej mocy i momentu dla silników benzynowych
• 2 letnia gwarancja
• Prosta instalacja plug&play

Co możemy zrobić dla Ciebie?

Zastanawiasz się, jaki przyrost uzyskaliśmy dla Twojego samochodu? Przekonaj się sam i… pokochaj swój samochód - na nowo!