PowerControl


Pokochaj swój samochód – na nowo – dzięki chiptuningowi nowej generacji od firmy DTE Systems.

Najlepszy na rynku moduł tuningowy – PowerControl – zapewnia wzrost mocy i momentu aż do 30%,
a ponadto obniża spalanie samochodu do 1l na 100km.
Made in Germany.

Placeholder

Specjalnie dla Ciebie

Każdy zestaw PowerControl jest programowany, konfigurowany oraz kompletowany specjalnie pod Twoje zamówienie oraz dla Twojego modelu samochodu i silnika.

Nie jest to produkt uniwersalny, dlatego koniecznie sprawdź, czy opracowaliśmy wersję dla Twojego pojazdu!

W zestawie otrzymujesz

 • Moduł PowerControl
 • Okablowanie zgodne ze wszystkimi normami producentów
 • Instrukcję instalacji w Twoim pojeździe
 • Certyfikat TÜV
 • 2 letnią gwarancję na PowerControl
 • Możliwość darmowego przeprogramowania modułu w celu przystosowania do innego samochodu

Bezpieczeństwo

1. Instalując PowerControl nie tracisz fabrycznej gwarancji na swój samochód. Nie ingerujemy w żadne sterowniki silnika, produkt nie zostawia żadnych śladów w historii komputera pojazdu, a jego ewentualny demontaż trwa zaledwie kilkanaście sekund.

2. PowerControl posiada pełną certyfikację niemieckiego oraz austriackiego urzędu TÜV. Aby ją uzyskać, nasz produkt musiał przejść szereg wymagających testów określających jego bezpieczeństwo dla Twojego pojazdu. Od tamtej pory nasze produkty są okresowo ponownie testowane przez TÜV, który tym samym upewnia się, czy nadal spełniamy ich rygorystyczne wymogi.

3. Co ważne, jeśli zmienisz samochód, przeprogramujemy za darmo Twój PowerControl tak, aby pasował do nowego pojazdu. Kupujesz raz, a korzystasz przez wiele lat.


Placeholder
Placeholder

Gwarancja Satysfakcji

Nasz program Gwarancji Satysfakcji składa się z trzech elementów:

1. 14 dni na przetestowanie PowerControl

Kupując PowerControl otrzymujesz od nas aż 14 dni na sprawdzenie, czy moduł działa poprawnie z Twoim samochodem, oraz na ocenę, czy jesteś z niego zadowolony.

2. Zdrowy tuning

To nasza filozofia tuningu, który jest w pełni bezpieczny i mieści się w granicach tolerancji narzuconych przez producenta samochodu. Nie staramy się na siłę „wycisnąć” z pojazdu maksimum, aby otrzymać „ładny wykres”, co odbywa się kosztem żywotności podzespołów samochodu, a przede wszystkim silnika.

3. Pomoc

Zarówno przed, jak i po zakupie jesteśmy dla Ciebie dostępni przez cały tydzień. Pomożemy w każdej kwestii, wyjaśnimy każde zagadnienie. Najbardziej cenimy sobie zadowolenie naszych klientów.

PowerControl X


PowerControl X to nowy moduł w naszej gamie. Jego najważniejszą funkcją jest wsparcie dla naszej aplikacji na smartfony (iOS oraz Android). To z jej poziomu możemy sterować ustawieniami modułu oraz w każdej chwili możemy sprawdzić parametry pracy silnika. Ponadto aplikacja pozwala na ustawienie tzw. Warm-up timer, czyli odstępu czasowego, który musi minąć od uruchomienia silnika, aby aktywować moduł.

PowerControl X to w skrócie:

 • 2x Darmowe dostosowanie modułu do nowego auta
 • Zdalne sterowanie za pomocą aplikacji na iOS lub Android
 • Warm-up timer – samoczynne włączanie modułu po rozgrzaniu silnika
 • Panel informacji o parametrach silnika (w tym ciśnienie doładowania) w aplikacji
 • Dodatkowy program Eco
Placeholder
Placeholder

Chiptuning nowej generacji


PowerControl to produkt premium na rynku chiptuningu na świecie.
Dlatego też jego obudowa wykonana jest z włókna szklanego, a wnętrze zalane specjalną żywicą epoksydową, aby chronić podzespoły elektroniczne.

Do 6 kanałów


Moduł PowerControl łączony jest z silnikiem za pomocą minimum 3 a maksimum 6 specjalnie wyprodukowanych kabli (wyjątkiem są starsze konstrukcje diesla). Odróżnia to go od zwykłych produktów typu powerbox lub chiptuning box, które zazwyczaj maksymalnie obsługują 2 kanały (podłączenie za pomocą 2 kabli), a często nawet tylko jeden. Dodatkowe połączenia w PowerControl pozwalają na bezpieczniejszy tuning oraz na tworzenie prawdziwych, trójwymiarowych map dla silnika — tak jak to dzieje się w przypadku standardowego chiptuningu. Oznacza to znacznie większą kontrolę nad działaniem tuningu, a co za tym idzie bezproblemową eksploatację zmodyfikowanego silnika.

Multi-map technology


PowerControl od DTE Systems potrafi w pełni zastąpić tradycyjny chiptuning między innymi dzięki „Multi-map technology„. Technologia ta polega na tym, iż w module przechowywanych jest do ośmiu różnych map dla Twojego silnika, które sam możesz zmieniać. Dzięki temu samoczynnie możesz ustawić, jakie zachowanie dla Twojego samochodu jest najbardziej pożądane. Przeczytaj więcej na ten temat klikając poniżej lub sprawdź, jak dokładnie powstają mapy dla różnych pojazdów w DTE Systems.

Przeczytaj o wyborze programu
Placeholder
Placeholder

Okablowanie


Każdy model samochodu i jego silnik posiada indywidualny rodzaj okablowania. Jest ono często tworzone przy współpracy z producentami pojazdów. Dzięki temu nasze okablowanie jest w stu procentach zgodne i odpowiednie jakościowo do oryginalnego w Twoim samochodzie. Co ważne, okablowanie jest w całości produkowane w naszej fabryce w Niemczech. Pod żadnym pozorem nie jest to tani chiński zamiennik niskiej jakości.

Placeholder
Placeholder
Placeholder

Instalacja


Zadbaliśmy o to, aby proces instalacji był możliwie najprostszy. PowerControl może zamontować w swoim samochodzie każdy — nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, a zajmie to maksymalnie kilka minut. W razie jakichkolwiek problemów z instalacją wystarczy się z nami skontaktować, a zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Ci pomóc. Nasza instrukcja instalacji jest spersonalizowana pod dany model samochodu i silnika, przez co ilustracje wiernie oddają to, co faktycznie widzisz u siebie pod maską. Poniżej znajduje się kilka przykładowych widoków z instrukcji instalacji PowerControl dla VW Golf VII 1.4 TSI.

Placeholder
Placeholder
Placeholder

Kliknij na jedną ze stron instrukcji, aby zobaczyć ją w powiększeniu.

Przykładowa instalacja


Przykładowy proces instalacji w Mercedesie E200 W212

Chcesz więcej o PowerControl?

Jak powstaje program dla mojego pojazdu?


1.

Placeholder

Samochód otrzymujemy od producenta lub jego lokalnego przedstawiciela. Często dostajemy również wytyczne od producenta określające charakterystykę danego silnika oraz jego seryjne ograniczenia, co pomaga nam w ustaleniu jego bezpiecznych limitów.


2.

Placeholder

Następnie wykonujemy wszelkie niezbędne pomiary elementów silnika, sczytujemy najważniejsze wartości z pojazdu oraz robimy kilkanaście pomiarów na hamowni celem określenia seryjnych parametrów. Sprawdzamy również zachowanie silnika pod różnym typem obciążenia.


3.

Placeholder

Opracowujemy następnie kilka map, które testujemy przez najbliższe dwa tygodnie. Silnik poddawany jest testom wytrzymałościowym oraz wydajnościowym. Sprawdzamy również działanie seryjnych zabezpieczeń silnika, aby upewnić się, że finalny program jest w stu procentach bezpieczny.


4.

Dopiero po wykonaniu tych wszystkich czynności typujemy jeden, najlepszy program, który dostarcza zarówno dużego przyrostu mocy jak i momentu obrotowego, ale zarówno jest możliwie bezpieczny dla silnika. Za każdym razem musimy się upewnić, że silnik będzie pracował poprawnie w każdych warunkach i zachowa swoje parametry, nawet kiedy będzie przegrzany lub dostanie kiepskiej jakości paliwo. Przejście przez tak długi proces powoduje, że jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom rozszerzoną gwarancję na pojazd oraz otrzymać bardzo prestiżową certyfikację urzędu TÜV.

Mercedes A45 AMG w DTE Systems


Jakie programy wbudowane są w PowerControl?


Sport

Placeholder

Najmocniejszy tryb pracy – tuning w pełnej okazałości. Idealny jeśli chcesz poczuć całą moc drzemiącą w Twoim samochodzie.


Dynamic

Placeholder

Jest to idealny tryb do codziennej jazdy, kiedy potrzebujemy większej dynamiki, ale nadal dbamy o ekonomię jazdy.


Eco

Placeholder

Najlepszy tryb do typowej jazdy miejskiej od świateł do świateł. Charakteryzuje się przede wszystkim oszczędnością paliwa.


Każdy program można dodatkowo wzmocnić o maksymalnie trzy stopnie przyciskiem plusa, oraz tak samo osłabić przyciskiem minusa.

ECO Tuning


Każdy PowerControl posiada wbudowany program Eco, którego włączenie aktywuje mapę zoptymalizowaną pod kątem zmniejszenia zużycia paliwa. W zależności od pojazdu i stylu jazdy oszczędności mogą sięgać nawet do 20% paliwa na 100 kilometrów. Jazda na takim programie przez cały rok oznacza oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych rocznie.

Certyfikaty i członkostwa


Produkty DTE Systems posiadają certyfikację niemieckiego oraz austryjackiego TÜV przy wsparciu organizacji Dekra,
zaś sama firma jest członkiem takich organizacji jak KÜS oraz VDAT.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Zastanawiasz się, jaki przyrost uzyskaliśmy dla Twojego samochodu? Przekonaj się sam i... pokochaj swój samochód - na nowo!