Duża dawka tuningu dla C63 AMG

MB_C_63_04_optimized

Witamina „C” jest najważniejsza w naszym organizmie. Podobną rolę od dłuższego czasu odgrywa litera „C” w Mercedesie. Na rynku dostępne są cztery usportowione odmiany nowej klasy C, a C 63 AMG (W205) jest drugą najmocniejszą z nich. Mowa jest zaś o seryjnej mocy aż 476 koni mechanicznych i 650 niutonometrów!

W DTE niemożliwe staje się możliwe

Wydawać by się mogło, że dodatkowa moc to szaleństwo, choć nasz klient zupełnie tak nie uważał. Na szczęście dzięki profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu zespołu DTE Systems oraz instalacji chiptuningu Performance Pack FSR14 przeznaczonego dla silników benzynowych, udało się go zadowolić. Instalacja produktu była bardzo szybka – wystarczyło podłączyć czujnik ciśnienia doładowania, czujnik położenia wału rozrządu oraz sensory wtrysku paliwa. Sygnały te są w czasie rzeczywistym optymalizowane, a następnie przekazywane do ECU. Chiptuning Mercedesa C63 AMG nie był nigdy łatwiejszy!

Mercedes C63 AMG w DTE Systems

 

Sztuka tuningu

Nim zabierzemy auto na drogę, musi ono odbyć obowiązkowe pomiary na hamowni. Wynik przerósł nasze oczekiwania – instalacja Performance Pack dodała 114 KM oraz 166 Nm. Jest to wynik nawet dużo wyższy niż najmocniejsza odmiana C klasy AMG – C 63 AMG S. Pomiary wykonane urządzeniem DriftBox wykazały, że przyspieszenie od 100 do 200 km/h jest teraz szybsze o 2,9 sekundy! Zobacz wykres

 

Burza na drodze

W naszym organizmie witamina C jest swoistym aktywatorem wszystkich procesów zachodzących w komórkach. To doskonała analogia do działania DTE Performance Pack FSR14. Powoduje on, że Mercedes C 63 AMG dysponuje teraz ogromną mocą, która zdawać by się mogło, że potężnie grzmi z wydechu tego auta. Trudno się w końcu dziwić skoro torpeda z Affalterbach ma teraz moc w okolicach 600 koni mechanicznych.

Wideo: Osiągi udowodnione na naszej hamowni

 

Performance Pack FSR14 dla samochodów AMG

 

Najważniejsze dane w pigułce

Mercedes C 63 AMG (W205) // 476 KM and 650 Nm

>> Moc 590 KM (+ 114 KM)
>> Moment obrotowy 816 Nm (+166 Nm)

DTE Performance Pack FSR14

• Więcej mocy i momentu dla silników benzynowych
• 12 miesięczna rozszerzona gwarancja w cenie
• Prosta instalacja plug&play

Co możemy zrobić dla Ciebie?

Zastanawiasz się, jaki przyrost uzyskaliśmy dla Twojego samochodu? Przekonaj się sam i... pokochaj swój samochód - na nowo!